Блог

Ралица Митева – четвърта в света!

Ралица Митева се класира на четвърто място на световното първенство по модерен петобой за юноши и девойки до 19 години, което се проведе в Истанбул. От общо 65 състезателки до финала стигнаха 36, като Ралица с лекота преодоля групите и се класира за финала. Там Ралица показа силен характер и концентрация, завърши буквално на косъм от третото място. 18-годишната великотърновка събра 1366 точки и остана само на три от бронзовата медалистка Зора Земан от Унгария. Шампионка с 1391 точки стана Малак Исмаил от Египет.
В отделните дисциплини Митева постигна 18 победи и 17 загуби във фехтовката, премина трасето с препятствията за 39.99 секунди, взе плуването за 2:22.48 минути, а в комбинираната дисциплина (бягане със стрелба) даде резултат от 11:58 минути.
Във финала при девойките България бе представена и от Кристина Денина, която завърши на 35-о място с 1214 точки.
Успехът в Истанбул е пореден за Ралица Митева през сезона. Възпитаничката на Панайот Паздерков спечели сребро на европейското първенство до 21 години. Пета е на еврошампионата за девойки до 19 години и трета на стария континент на щафетата с Емил Грозданов в същата възраст, а у нас обра републиканските титли за жени и девойки. В момента тя е пета в Световната ранглиста при девойките.
“Продължаваме за следващи победи и вярвам, че това е само началото!”, коментира Панайот Паздерков.