Блог

Юношите на „Царевец“ с бронз от шампионата по петобой

С трима състезатели участва великотърновският клуб „Царевец“ в Държавното първенство по модерен петобой за юноши и девойки под 19 години (U19). В надпреварата във Варна, събрала 37 спортисти от 10 клуба от старата столица, се включиха Мартин Христов, Християн Христов и Вадим Афанасополу. Те мериха сили на 200 метра плуване свободен стил, фехтовка и комбинирана дисциплина (бягане и стрелба – 5х600 м с 4 стрелби до 5 попадения).

В НСБ „Спортпалас“ в отборното състезание юношите от „Царевец“ се класираха на трето място и спечелиха бронзови медали. Индивидуално Мартин е пети, Християн е седми, а Вадим е 27-и.

„За Християн и Вадим това беше дебют на държавно първенство. Доволен съм от представянето им. Мартин и Християн се класираха за участие на Държавното първенство за мъже и на 2 – 3 април ще участват. Лятното първенство в групата U19 е през юли. Сега подготовката ни ще бъде насочена натам“, коментира треньорът Панайот Паздерков.